O ICM     CENTRUM  OBLICZENIOWE     DZIAŁALNOŚĆ  NAUKOWA     WYDARZENIA     EDUKACJA     ARCHIWUM     
ATVN - AKADEMICKA TELEWIZJA NAUKOWA
ICM Działalność naukowa Projekty
   STRONA GŁÓWNA   |   NAPISZ DO NAS LIST   |   MAPA SERWISU   |


ATVN - AKADEMICKA TELEWIZJA NAUKOWAKierownik projektu: mgr inż. Krystyna Rudowska
Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego
e-mail: K.Rudowska@icm.edu.pl

Zespół ATVN:
dyrektor techniczny: Wojciech Sylwestrzak
e-mail: W.Sylwestrzak@icm.edu.pl

strona www, realizacja transmisji: Radosław Rowicki
e-mail:kornel@icm.edu.pl

adiustacja i opisy programów: Adam ZambrzyckiDnia 1 października 2002 roku Akademicka Telewizja Naukowa rozpocznie nadawanie programu.

ATVN to naukowy kanał telewizyjny realizowany specjalnie dla Internetu. Misją ATVN jest informowanie na bieżąco jak najszerszej rzeszy odbiorców o rozwoju nauki, jej osiągnięciach oraz o ludziach ją tworzących. ATVN adresowana jest do wykształconej części społeczeństwa, zainteresowanej rozszerzaniem własnych horyzontów i promocją nauki.

Pozycje programu ATVN są podzielone na cykle tematyczne: nowości w świecie nauki, "hit" naukowy, historia nauki, hipotezy, bliska przyszłość czy fantazja, kontrowersyjne badania, młodzi geniusze, nauka moje hobby, Festiwal Nauki, książki naukowe, bloki tematyczne (programy autorskie), seminaria, wywiady, rozmowy, dyskusje.

Emisja programów ATVN odbywa się o stałych godzinach. Bloki programowe trwają do pół godziny i są powtarzane co półtorej godziny od 8 do 22.30, obejmując w ten sposób różne strefy czasowe na całym świecie. W miarę rozwoju kanału programy będą przygotowywane w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej. Program ATVN jest nadawany przez 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku prezentowane są bloki programowe inne każdego dnia. W sobotę i niedzielę powtarzane są programy, wybierane spośród tych, które wzbudziły największe zainteresowanie oraz nadawane ciekawe krótkie filmy.

Dla potrzeb ATVN został uruchomiony serwis internetowy http://www.atvn.pl. Oprócz "ekranu telewizora" umożliwiającego odbiór programu na stronie tej umieszczono informacje o planowanych programach, samym przedsięwzięciu, o wspierających je darczyńcach i sponsorach, oraz linki do innych ciekawych stron. W ramach ATVN powstaje archiwum, w którym znajdą się wszystkie nadane wcześniej programy. Po upływie 24 godzin od emisji będą one dostępne w dowolnym czasie również poprzez stronę internetową ATVN.

Akademicka Telewizja Naukowa jest projektem realizowanym we współpracy z Unią Europejską. Od 1 sierpnia 2002 roku realizowany jest projekt ICMAITN (Academic Internet Television Network), będący projektem typu Accompanying Measure (Akcja Towarzysząca). W ramach 6. Programu Ramowego ATVN zostanie rozszerzona jako platforma wymiany myśli naukowej na całą europejską piętnastkę.

Kontakt:
Akademicka Telewizja Naukowa,
ICM UW, Pawińskiego 5a, 02-106 Warszawa
tel. + (22) 8749126, fax. + (22) 8749115